אחת השאלות שנשאלות לא פעם, בקרב בעלי מקצוע ועסקים, האם עדיין רלוונטי לבנות אתר אינטרנט, האם באמת יש עדיין צורך באתר בסגנון של פעם.

לכאורה שאלה מוזרה, הרי מרבית הזמן אנשים גולשים באינטרנט, זה מקור המידע העיקרי שלהם ולא נראה שיהיה לו תחליף בקרוב, חוץ מזה, לא מדובר במוצר עתיק וישן כמו עיתון אלא במוצר שעדיין לא חגג שלושים שנה, אז למה כל כך מהר אפשר להרוג אותו?

אנחנו יכולים לומר, שהתחום של בניית אתרים לא הולך למות בקרוב, להיפך, הוא עובר שינויים מרחיקי לכת אשר סביר להניח רק ירחיבו את העולם של האתרים ויהפכו אותם להרבה יותר נגישים, מעניינים ואיכותיים.

אך בכל זאת, שאלה זו עולה מאחר ואנחנו יכולים לראות שאל מול אתרי אינטרנט, קם מתחרה צעיר ומעניין, עמוד פייסבוק שמו. עסקים רבים, ויתרו על האפשרות של הקמת אתר אינטרנט ובחרו לפתוח לעצמם עמוד עסקי בפייסבוק, דרכו הם מקדמים ומשווקים את עצמם. עמוד זה מאפשר להם לעדכן את הלקוחות שלהם בפוסטים מהירים, לעלות תמונות וסרטונים, לשמור על קשר עם הלקוחות, לפרסם את עצמם בפייסבוק לקהל לגיטימי והכי חשוב, כל זה עולה הרבה פחות מאשר הקמת אתר אינטרנט.

זו הבעיה הגדולה של בניית אתרים, זה עולה לא מעט כסף. החל מעלויות התכנון והבנייה, וכלה בעלויות האחזקה. הרי כשמקימים אתר אינטרנט צריך לשלם עבור האחזקה שלו (עלויות אחסון), שלא נדבר על זה שהתפעול שלו הרבה יותר כבד ופחות נוח מאשר של עמוד פייסבוק. אז למה בכל זאת, משתלם לבנות אתר אינטרנט ואנשים עדיין עושים את זה.

כיצד אתר אינטרנט יכול לעזור לנו

הסיבה העיקרית לכך שבניית אתר אינטרנט עולה על עמוד עסקי בפייסבוק, היא ביכולת של האתר. נכון שעמוד עסקי בפייסבוק נותן לנו אפשרות לפרסם את עצמנו באופן מהיר ולהגיע לאלפי לקוחות בבת אחת, אך באתר אינטרנט יש לנו הרבה יותר כלים.

אנחנו יכולים באתר אינטרנט, לפרסם מאמרים שלמים, לעלות פורומים, סרטונים, תמונות, והם יישארו באתר ולא ייעלמו בתהומות העמוד, כמו שקורה בפייסבוק. חשוב לא פחות, אנחנו שולטים באתר, אנחנו קובעים מה יהיה בו ומה לא, בעוד שעמוד פייסבוק, הוא לא שלנו באופן מעשי, הוא של פייסבוק וכן הגולשים יכולים לפרסם דברים שיפגעו בנו (בהנחה ולא ננקט צעד של מחיקות פוסטים של גולשים מהעמוד). היכולת שלנו לשלוט באתר היא גבוהה לאין שיעור מהיכולת שלנו לשלוט בעמוד עסקי.

נקודה אחרונה חשובה, אם יש לנו אפשרות להפעיל את שני המנגנונים ביחד, קרי עמוד פייסבוק ואתר אינטרנט, למה שנוותר על אחד מהם? אנחנו לא חייבים להשקיע הרבה בתהליך של בניית אתר, אנחנו יכולים להסתפק בתקציב בסיסי ודרכו להקים ולהפעיל את האתר.