השקעתם זמן וכסף לצורך בניית אתרים ולאחר מכן באופן דומה בקידום אתרים, המוביל  לתנועה מרשימה של גולשים. אך בשלב מסוים אותה תנועה פוחתת במקרה הטוב, והופכת כמעט לאפסית במקרה הרע. זהו סימן מובהק הדורש בחינה מחודשת לנסיבות הצניחה.  כמובן שיכולות להיות סיבות רבות לכך, אך במאמר זה אתייחס רק לגורם “אמינות האתרים” כגורם מכריע בשימור הגולשים באתר.

חזות אמינה של אתר משמעותית לגולשים באתרים בכלל ובאתרים מסחריים בפרט. יש לזכור שהגולשים אינם באים במגע עם נציגי החברה, ומה שעומד לנגד עיניהם הוא האתר המסחרי בלבד. לכן סביר להניח שגולשים הנכנסים לאתר המשדר סממנים של הונאה יעזבו אותו במהרה ולצמיתות. איך ליצור מצג אמין באתרים מסחריים?

כתובת דומיין

אחד הדברים שבעלי עסקים ממעטים בחשיבותו הוא כתובת הדומיין של האתר. התפיסה מאחורי אותה חשיבה היא שאין משמעות למילים המופיעות לאחר ה www. המפורסם. רובנו נעזרים במנוע חיפוש ולרוב לא נדרשים להקליד את כתובת האתר. אך יש להבין שאתר המוכר לדוגמא ספרים כאשר בכתובת הדומיין שלו מופיעה המילה book יגדיל את החזות האמינה של האתר. ההתאמה בין השניים משדרת מסר אחיד וחד משמעי.

אחסון האתר

הודעת רשת המבשרת על אתר שאינו קיים מעוררת באופן טבעי בהלה אצל הלקוחות. הדבר דומה לאדם שקנה בחנות מוצר ולמחרת מגלה שהחנות נעלמה. אז איך מונעים את הקטסטרופה? וודאו שחברת בניית אתרים ששכרתם עובדת עם חברת אחסון אמינה הדואגת לטפל ביעילות ובמהירות בתקלות כגון נפילת אתרים.

אם אתה לא שם- אתה לא קיים

הנוכחות של שם העסק ברשת מהווה אמנם מרכיב מרכזי בתורת קידום אתרים, אך בנוסף תורמת לאמינותו של האתר (וכמובן של העסק העומד מאחוריו). תפוצה רחבה ברשת משמשת הוכחה מוצקה לצרכן שהעסק קיים.

עיצוב מקצועי של האתר

בתהליך בניית אתרים  כדאי לקבל החלטות עיצוביות מנקודת מבטם של גולשי הרשת. אתר שנבנה בצורה מקצועית מעביר מסר מקצועי ואמין. כאשר אתר מסורבל ו”מבולגן” עלול להעביר מסר שעיקרו “אי סדר”. מכאן המשוואה פשוטה: אי סדרים = אי אמינות.

משוב תקופתי

ההתפתחויות הטכנולוגיות האינטנסיביות משפיעות על עולם האינטרנט, ומה שהתאים ליום אחד, לא בטוח שיתאים גם ליום הבא.  קבוצת ביקורת מהווה כלי יעיל לבחינת אתרים מסחריים. בתהליך זה מומלץ לכלול את נושא אמינות האתר, ולשאול האם האתר משדר אמינות? האם תשקלו לרכוש את אחד המוצרים מהאתר? אם לא, מדוע? בחינה מחודשת על ידי קבוצת ביקורת יכולה להצביע על נקודות התורפה של האתר.