סיבה עיקרית להפיכתה של מערכת וורדפרס לפופולארית במיוחד בקרב בוני אתרים מתחומים שוני לחלוטין, הינה העובדה כי מדובר בעסקה משתלמת למדי. השימוש בקוד פתוח אפשר לוורדפרס להתפתח במהירות מרשימה, ולהפוך למערכת ניהול אתרים מתקדמת למדי. לא רק עבור כתיבת בלוגים, לשמה נועדה במקור, אליה גם לטובת פורטלי תוכן, אתרי תדמית, אתרי נישה, אתרי מסחר, ועוד סוגי אתרים רבים המבוססים על פלטפורמת וורדפרס.

מה העניין עם בניית אתרי וורדפרס

בניית אתרי וורדפרס מבטיחה שהאתרים יהיו עדכניים תמיד, זאת כיוון שהמערכת מתפתחת באופן תמידי. קהילת וורדפרס הגדולה כוללת קבוצה גדולה של מתכנתים מהעולם כולו, הדואגים לעדכן את גרסאות וורדפרס, וכן מפתחים תוספים שונים מעניינים למערכת, על מנת להרחיב ולשפר את ביצועי הפלטפורמה. מנגד, מערכת שאינה מבוססת קוד פתוח, מתעדכנת לעיתים רחוקות למדי, כך שאם להשוות בניית אתרי וורדפרס לבניית אתרים בפלטפורמה אחרת, הרי שהאתרים המבוססים על זו האחרונה, עשויים לסבול ממראה מיושן אחרי זמן לא רב, כך שההשקעה יורדת לטמיון ועולה צורך להקים אתר חדש – מה שגוזל כסף וזמן רבים.

הפיכת כל אתר לאטרקטיבי

בניית אתרי וורדפרס, בנוסף לאמור, הופכת כל אתר כזה לאטרקטיבי יותר. בניית אתרי וורדפרס מבוצעת על גבי תכניות המתלבשות על המערכת; במרחבי האינטרנט תוכלו למצוא תבניות וורדפרס רבות, חלקן יפות ומקצועיות, בחינם, או במחירים נמוכים למדי. מפעם לפעם תוכלו לשפר את עיצוב האתר ולהפכו למרשים במיוחד, עם עלות אפסית, וכך למשוך תשומת לב הגולשים אף יותר מאתר עליו עובד מעצב אתרים מקצועי, תחת תקציב מנופח יותר. בנוסף לכך, אפשרי לתרגם תבניות וורדפרס מהשפה האנגלית לעברית, בעלות נמוכה למדי.

עוד יתרון

יתרון נוסף שיוזכר כאן בהקשר בניית אתרי וורדפרס, הוא קלות הקידום של אתרים כאלה. וידוע שקידום אתר מהווה גורם מכריע בהצלחתו, שהרי ללא קידום ראוי, האתר לא יקבל את החשיפה הראויה.