איפה אנחנו יכולים לעשות את זה ובשביל מה

כשאנחנו מחפשים תוכנות להורדה, אזי שיש לא מעט אתרים שמיועדים לכך, בין אם מדובר על אתרים של החברות אשר אחראיות על ייצור ושיווק התוכנות, ובין אם מדובר באתרים אשר מספקים תוכנות שונות ומגוונות להורדה. כנ”ל לגבי משחקים, אפליקציות וכל דבר אחר שהתרגלנו להוריד מהאינטרנט אל המחשב, טאבלט או מכשיר הסלולר שלנו.

כשאנחנו מחפשים פונטים בעברית להורדה, אז מן הסתם אנחנו לא נחפש אותם באתרי הורדות או באתרים של תוכנות. מאחר ומדובר על אלמנט מיוחד ומאוד ספציפי, אז סביר להניח שאנחנו נמצא אותם באתרים שמיועדים לכך ולא בכל מקום.

השאלה הנשאלת, עוד לפני שאנחנו מחפשים פונטים בעברית להורדה היא, למה אנחנו צריכים לחפש? הרי אם ניכנס לוורד או לתוכנות כתיבה אחרות, מקבילות לוורד (תוכנות קוד פתוח שמספקות אמצעים דומים לוורד), אזי שאנחנו נוכל למצוא שם מגוון רחב של פונטים בהם ניתן להשתמש בעברית וכן בשפות אחרות. כנ”ל לגבי אתרי אינטרנט ותוכנות אחרות שמשמשות לצורך כתיבה. למשל, כל מי שיש לו אתר וורדפרס, יכול למצוא שם כתבן עם מגוון פונטים מסוגים שונים.

התשובה למה אנחנו צריכים לחפש פונטים בעברית להורדה היא מאוד פשוטה, והיא מתחלקת לשני חלקים. החלק הראשון, לא כל פונט שקיים בוורד או בתוכנות אחרות, מתאים בהכרח לעברית. אם ניכנס לרשימת הפונטים נוכל לראות שחלק מהם מיועדים רק לשפות לועזיות ולא לעברית. החלק השני של התשובה הוא, יש מקרים בהם אנחנו נרצה להשתמש בפונטים מיוחדים, פונטים שמעוצבים בצורה מרשימה ומיוחדת. לשם כך, נידרש למצוא מעצבים שמספקים פונטים כאלה.

איפה אנחנו יכולים למצוא פונטים להורדה

ובכן, כפי שציינו בסוף החלק הקודם, סביר להניח שאנחנו נמצא פונטים כאלה באתרים של מעצבים גרפיים וגורמים בתחום אשר מספקים פונטים שהם עצמם ייצרו או שהם לקחו פונטים לועזיים וייצרו להם אפשרויות בעברית. זה מאפשר לכל מי שרוצה להשתמש בכל הפונטים בוורד בשפה העברית, להוריד מהאתר את הפונט המתאים ולהשתמש בו.

צריך לומר, באינטרנט אפשר למצוא מגוון רחב של אתרים אשר מיועדים לשימוש עבור פונטים בעברית. לא יהיה לנו קשה למצוא אתרים כאלה. מה שכן, אם אנחנו זקוקים לפונט בעיצוב מסוים, אם אנחנו מחפשים משהו ספציפי לצורך מסוים, אזי שאנחנו צריכים לבחון היטב, מה מציעים לנו והאם זה מתאים לצרכים שלנו.

אנחנו יכולים להשתמש בפונטים האלה לצרכים שונים, כאמור. הם יכולים לשמש אותנו לצורך פרסום, לצורך יצירת לוגו וסלוגן לעסק שלנו, אנחנו יכולים להשתמש בהם לצורך כתיבת טקסטים מסוגים שונים, בין אם זה לשימוש פנימי או חיצוני. כאמור, לפני שאנחנו ממהרים להוריד פונט כזה מהאינטרנט, רצוי שנבחן איך הוא נראה וכיצד הוא משתלב בטקסטים שאנחנו רוצים להשתמש בהם.